Иво Андрић: На Дрини Ћуприја
У библиотеци Бранко Радичевић у огранку у Богојеву са ученицима О.Ш. Јожеф Атила одржали смо литерарно ликовно вече о упознавању дела Иво Андрић: На Дрини ћуприја! Најбољи радови су изложени у сеоској библиотеци! Изложене радове предали: Пеић Богларка 5. разред , Ковач Николета 6. разред, Тимер Лаyла 7. разред и Собоња Стелла 8. разред.

“Историја Вишеградског моста у нераскидивој је вези са страдањем српског народа под турском и аустроугарском окупацијом. То је време кад је страшно било бити Србин, али: “На муци се познају јунаци!”
Иво Андриц: Хíд а Дринáн
А мű керетéт а босзниаи Висегрáднáл а Дринáн áтивелő помпáс хíд тöртéнете сзолгáлтатја а 16.сзáзадбóл!
Цитат: “Ез а сок éс заварос мегвáлтó,аки лéптен-нyомон фöлтüник,легјобб јеле аннак,хогy катасзтрóфа фелé халадунк………”

Иво Андрић