У уторак 19. априла, нашу  библиотеку су посетили предшколци група „Зеке„. Иницијатор овог сусрета је библиотекарка Драгана Ђукић. Запослени у библиотеци и деца су на креативан начин заједно провели време. Директорица Биљана Златковић је деци пожелела добродошлицу и захвалила им се на посети, а библиотекарка Љиљана Стојковић  је децу кроз причу упознала са значајем Ускрса као догађаја и највећег хришћанског празника.  Деца су сазнала нешто ново и о обичајима везаним за Ускрс. Приликом разговора су малишани показали да су већ доста тога научили у вртићу од својих васпитачица Иване Филиповић и Санеле Шимек. После разговора о Ускрсу, предшколци су имали прилику да преко цртежа представе долазећи празник и то су урадили на одличан начин! Њихови прелепи радови су изложени у читаоници библиотеке заједно са тематском изложбом посвећеном Васкрсу. Свако дете је добило захвалницу за учешће у манифестацији „ Фотографијом и цртежом кроз ускршње обичаје“. Наша малена суграђанка Петра Павловић (4) нас је све пријатно изненадила својим учешћем у овој манифестацији; она је била веома вредна, од куће је донела свој цртеж посвећен Ускрсу, а директорица Биљана Златковић је за тај гест наградила лепом књигом и захвалницом.

Погледајте овде

Позивамо наше суграђане да погледају изложбу.

Добродошли!

Предшколци посетили библиотеку пред ускршње празнике