Библиотеку у Лалићу су посетили ученици петог и шестог разреда Основне школе “Нестор Жучни” из Лалића са својим наставницама српског и словачког језика, поводом Светског дана књиге, који се обележава 23. априла широм света. Ученици су се детаљније упознали са значењем овог датума и историјом библиотеке у Лалићу, од оснивања до данас. Пратећи програм наставе ученика, причали смо и о бајкама Ханса Кристијана Андерсена, разгледајући књиге бајки које имамо у библиотеци, како на српском тако и на словачком језику. Деца су са интересовањем истраживала и остале наслове које имамо у библиотеци, а посебну пажњу им је привукла “Тиха књига” од филца, са којом су се сад први пут сусрели. Хвала ученицима и наставницама на лепој и успешној сарадњи.

Светски дан књиге у Лалићу