Поводом обележавања Дана Државности Републике Србије, Сретења 15. фебруара, огранак Народне библиотеке “Бранко Радичевић” из Српског Милетића је организовао следећу манифестацију.
Ове године је за разлику од претходних стављен фокус искључиво на сам чин потписивања Устава и учеснике истог.
Направљена је књига у којој су наведени основни подаци о самом Уставу који су прикупљени из више различитих извора и литературе.
При креирању ове књиге допринос су дали предшколци из ПУ “Цврчак” из Српског Милетића заједно са васпитачима Каталин Младеновић и Вером Лукић.
На укупно 11 радова су приказани Милош Обреновић, Димитрије Давидовић, Милета Радојковић, Милетина буна и чин потписивања Устава.
Сви заинтересовани могу погледати ову књигу сваког радног дана у просторијама библиотеке до краја текућег месеца.

Сретење у Српском Милетићу