Почев од 2011. године установе културе у Републици Србији организују бројне програме посвећене великом националном празнику Сретењу – Дану државности Србије.

И ове године библиотека са музејском јединицом и свим огранцима приредила је већи број манифестација поводом овог празника. Манифестације ће бити одржане у периоду од о4. до 15. фебруара, а обухватиће тематске изложбе и предавања.

Тематске изложбе посвећене Сретењу Господњем и Првом српском устанку постављене су у просторијама Одељења одраслих и Дечјег одељења Народне библиотеке у Оџаци, затим у Богојеву, Лалићу, Српском Милетићу.

Поводом Дана државности, 15.фебруара у просторијама библиотеке у Раткову, постављена је изложба која говори о овом значајном историјском тренутку. Циљ изложбе је неговање културе сећања подсећањем на значајне датуме.

Дан државности у библиотеци