Библиотека наградила највредније читаоце

За крај године библиотека је организовала дружење са својим члановима који су за верност књизи добили пригодне награде.

Манифестација “Ви и библиотека” организује се на Одељењу одраслих и траје током целе године. У оквиру ње бирају се највреднији читаоци.

Петоро награђених који су према евиденцији библиотеке прочитали највише књига ове године су Милица Рељин, Ивана Раденковић, Радојка Бајчев, Жељка Батљан и Љиљана Тишма.

Читаоцима су награде уручиле библиотекарке Љиљана Стојковић и Софија Томовић.

Народна библиотека “Бранко Радичевић” из Оџака наставила је лепу традицију награђивања највреднијих читалаца.

Љубав према писаној речи библиотека негује од најмлађег узраста. На Дечијем одељењу је и ове године организована манифестација “Једна књига – један бод” у оквиру које су награђена деца која су прочитала највише књига.

Библиотекарка Јованка Блануша уручила је награде најмлађим читаоцима: Милици Стојиљковић (14 година), Тари Ћирић (8), Ани Николић (12), Оливери Богдановић (4) и Владимиру Ивановићу (4).

Народна библиотека “Бранко Радичевић” током године организује велики број манифестација, а награђивање највреднијих читалаца једна је од активности којима се афирмише књига и читање.

Задовољство после доделе награда је било обострано, а у дружењу су подједнако уживали и читаоци и библиотекари.

ВИ И БИБЛИОТЕКА и Једна књига – један бод