Ова радна недеља почела је свечаношћу поводом потписивања анекса уговора о дугорочној позајмици изузетно важног музејског предмета на сталној поставци у Народном музеју – чувене „Црвенокосе богиње“. Пре пет година, монументалну керамичку фигурину са представом младе наге жене, старе више од 7600 година, Народна библиотека „Бранко Радичевић“ из Оџака поверила је на чување Народном музеју у Београду. Од тада, Црвенокоса плени велику пажњу музејске публике из Београда, Србије и иностранства.

Овим поводом, госпођа Биљана Златковић, директорка НБ „Бранко Радичевић“, археолог Бранислав Васов, археолог и кустос у Музејској јединици @muzejska.jedinica.odzaci и господин Срђан Симић, помоћник председнице општине Оџаци били су у посети Народном музеју у Београду.
Симболично, на данашњи дан почиње нова кампања ископавања у склопу археолошког истраживања Доње Брањевине, коју Народни музеј Србије у сарадњи са Покрајинским заводом за заштиту споменика културе већ пету годину реализује.
ЦРВЕНОКОСА БОГИЊА У НАРОДНОМ МУЗЕЈУ У БЕОГРАДУ