Народна библиотека Бранко Радичевић из Оџака огранак у Бачком Грачацу сваке године обелажава Дан државности – Сретење. У просторијама библиотеке постављена је изложба посвећена овом великом српском празнику. Наши чланови библиотеке као и мештани из Бачког Грачаца могу погледати изложбу где је фотографијама и историјиским чињеницама дочарано све оно што се везује за овај празник.
У Народној библиотеци “Бранко Радичевић”, Оџаци, огранак Богојево, традиционално се обележава Дан државности Србије. У библиотеци је постављена изложба, која садржи историјске чињенице, занимљиве текстове и слике везане за Сретење, као црквени празник, Први српски устанак, Збор у Орашцу, опште информације о Сретењском уставу, као и о Дану државности Србије.
Сви заинтересовани могу да се упознају са значајним догађајима, који су обележили историју.

A hódsági Nemzeti könyvtár gombosi kirendeltsége hagyományosan megünnepli Szerbia államiságának napját.
Kiállítás keretében megtekinthetőek a történelmi tények, érdekes adatok és fényképek a Találkozásról (Gyertyaszentelő Boldogasszony), Az első szerb felkelésről, Orasaci nagygyűlésről, az 1. Szerb alkotmányról, valamint Szerbia államiságának napjáról.
Minden érdeklődő megismerkedhet a jelentős eseményekkel, amelyek meghatározták a történelmet.
СРЕТЕЊЕ