У среду 17. априла у Народној библиотеци у Б. Брестовцу одржана је традиционална манифестација “Цртежом кроз ускршње обичаје “. Учесници овогодишње културне манифестације били су деца предшколског узраста вртића “Полетарац”. Годинама у назад вртић је познат по освајању многобројних награда на ликовним конкурсима покрајине, републике па и шире. Васпитачица, Марија Кмезић, деценијама ради у вртићу и може се рећи да је веома успешна у свом послу и омиљена међу децом. Док су предшколци обављали свој задатак, бојање ускрсњих јаја, у библиотеци су се све време ориле песмице и рецитације научене у вртићу… Задовољство нам је било сарађивати са вртићем “Полетарац”.  Дечји радови су били одлични а награђено је пет најуспешнијих.

УСКРС У БАЧКОМ БРЕСТОВЦУ