Манифестација Месец књиге ове године библиотека је одржала у основној школи у Дероњама

Библиотека је ове године одржала манифестацију „Месец књиге“ у измењеним околностима због епидемиолошке ситуације. Реализован је ликовни конкурс у сарадњи са ОШ „Вук Караџић“ у Дероњама.

Конкурс је био намењен ученицима првог разреда који су радили ликовне радове на задане теме, биле су дозвољене све технике.

Теме:

1. Мој љубимац
  2. Моја породица
  3. Мој најбољи друг /другарица
  4. Омиљени лик из цртаћа
  5. Омиљени лик из бајке

Као резултат дечје креативности настало је много радова. Петочлани жири је прегледао објаснио и оценио радове. Додељена је једна прва награда – Анђела Петковић, две друге награде – Андријана ЧубрилоЛазар Ћулибрк и  три треће награде – Маја ЈергићСтеван МилутиновСања ЂурђевићУчитељица Гордана Јанковић

Сви су награђени књигама и похвалницом, а радови ће бити устакнути у холу школе.

МЕСЕЦ КЊИГЕ 2020